رویکرد ایزو کارت در ارائه خدمات ISO

ایزو کارت رویکردی منحصر به فردی در مشاوره ی ایزو دارد. دو مسئله ی کلیدی وجود دارد که رویکرد ما نسبت به ارائه خدمات ایزو را بهترین مشاوره مدریت سیستم ایزو موجود می سازد.

اولین عامل مهم این است که اگر ایزو درست انجام شود، نیازی نخواهید داشت که راه کارهای نا متعارف را پیش بگیرید بلکه می توانید فعالیت های موجود خود را برای هدف قرار دادن مستقیم ملزومات ایزو تطابق دهید. ما همواره فرض می کنیم که پروسه های شما از قبل و اساسا مطابق ایزو هستند و ما آنها را همان گونه که هستند مستند می کنیم. ما به دقت مشخص و مستند می کنیم که تمام ملزومات ایزو توسط پروسه های جاری شما تحقق یافته. معمولا برای رساندن این پروسه ها به سطح ایزو چیزی بیش از یک "نیشگون" لازم نیست. ما این رویکرد را با فعالیتهای نگهداری سهل و ساده تهیه می کنیم که نیاز به تجربه ی کمی درباره ی خود استاندارد دارد و راه اندازی آن کم خرج و آسان است. سیستم های ما طوری طراحی شده اند که همانطور که به کمال می رسند، فواید محسوسی از توسعه ی اجرایی متداوم سیستم ایزو ی شما به دست می دهند.

دومین عامل این است که ایزو هنری رمز آلود نیست که نیاز به تعبیر داشته باشد و ما در برداشت مفاهیم آن دارای نقاط خاکستری [دوگانه] باشیم. ایزو بطور شفاف تعریف شده، و میتوان بدقت آن را تعبیر کرد و به کار بست. درحالی که منصفانه است اگر بگوییم جای بحث وجود دارد، منشا این باور وجود ممیزهای غیرقابل اعتماد با تعابیر ناصحیح و بی ثبات شان است. رویکرد ما تعبیر بسیار دقیق استاندارد و کاربرد آن به نحوی است که برای شما با معنی باشد و همچنان منطبق با استاندارد بماند. ما هرگز از شما نمی خواهیم کاری را انجام دهید که طبق استاندارد نیست و همیشه سعی می کنیم توجه شما را به افزودن ارزش جلب کنیم. ما همچنین سعی می کنیم شما را به سمت ممیزین و کارمندان ثبت قابل اعتماد، دقیق و کم هزینه هدایت کنیم!

ما معتقدیم که یک سیستم مدیریت ایزو می تواند برای یک سازمان فواید بی شماری فراهم سازد، عملکرد را افزایش و تلفات را کاهش دهد. اما این فرصت ها و تصمیمات در حیطه ی مدیریت شما هستند. ما فرصت ها و ایده ها را به توجه شما می رسانیم اما تظاهر نمی کنیم ایزو باید اجرا شود که ممکن است باعث تغییرات ناخواسته گردد. ما مطمئن هستیم که ایده معرفی شده، یقین می یابیم که سیستم شما مساعد پیشرفت ها است و در جای لازم کمک به اجرایی شدن آنها می کنیم. اگر هدف ثبت موفق آمیز ایزو است (و ما آن را تضمین می کنیم) پس می توانیم بر روی پیشرفت بعد از ارزیابی ایزو بپردازیم.

و هیچ کس نمی تواند به فواید بازاریابی ایزو شک کند. برخی مشتریان به این موضوع اصرار دارند، دولت و دیگر قرارداد ها درباره ی این موضوع می پرسند و این مورد به مشتریان به القوه اطمینان می دهد که تجارت شما سازمان بندی شده و آنها می توانند به شما اتکا کنند.

ویژگی نهایی رویکرد ما این است که می دانیم حداقل بخشی از هدف پروژه ایزو ی شما معمولا دریافت گواهینامه ایزو است. مواردی هست که انجامشان عبور از ممیزی و مشکلات را آسان می کند. یکی از نگرانی های بارز ساختن سیستم ایزویی است که آشکارا مطابق ملزومات است. اگرچه راه کارهای مستند شده فقط در شش بخش ایزو ضروری هستند، اگر راهکار نحوه ی رسیدن به تمام ملزومات را نداشته باشید پس چگونه مطمئن خواهید شد که دقیقا به آنها دست یافته اید؟

چگونه افراد جدید تربیت می کنید و به آنان پروسه های لازم را توضیح می دهید و مهمتر اینکه، اگر یک ممیز بپرسد چطور به یک ملزمه ی خاص ایزو اشاره شده جواب صحیح را چطور به یاد می آورید – به ویژه اگر افراد دخیل در پروژه ایزو شما جابجا شده باشند؟ هدف کم کردن مقدار مستندات نیست بلکه بهینه ساختن آنها است.

رویکرد ما این مفهوم را در بر می گیرد. ما در رویه ها و خط مشی ها (یا دستور العمل ها، نمودار های پروسه و غیره) مستند سازی می کنیم که هر کدام از الزامات ایزو چطور در تجارت شما تحقق یافته. ما اینکار را طبق استاندارد یا به طریقی که منعکس کننده ی استاندارد باشد انجام نمی دهیم. خود استاندارد رویکردی دارد که می گوید شما استاندارد را پی نمیگیرید و مستندات تولید می کنید. ما پروسه ها و فعالیت های کنونی و جاری شما را می گیریم و آنها را مستند می کنیم! طبق آنچه گفته شد این رویکردیست که ما استفاده می کنیم. در پایان دسته ای از مدارک و مستندات در اختیار دارید که بطور واضح توضیح می دهد چه کاری انجام می دهید اما لزوما با استاندارد مرتبط نیست. زمانی که مدارک مفهوم را در اختیار داشتید ما به دقت تمام آنها را با همه ی الزامات ایزو مرجع متقابل [تطابق] می دهیم. این ارجاع دادن مستندات طبق استاندارد خواهد بود، و گواه آن است که ملزومات تحقق یافته و ابزار مهمی است برای متقاعد کردن ممیزها که شما مستحق دریافت گواهینامه ایزو هستید.

این موضوع در شرکت های کوچک متفاوت است:

شرکت های کوچک مزیت ها مشخصی نسبت به شرکت های بزرگتر دارند. علاوه بر مزیت  برتری و قیمت گذاری، شرکت های کوچک معمولا دارای روابطی عالی هستند. زیرا تعداد افراد بسیار کم است و همه نسبت به هم شناخت دارند، می دانند چه انجام می دهند و روند کار چیست. با اینکه عیبی در داشتن انضباط بهتر و کنترل سازمانی نیست، اما شرکت های کوچک به علت نوع ارتباط و اطلاعات خود نیازی به ساختار های پیچیده برای اطمینان از موفقیت ندارند. در سازمان های بزرگ تر برای اطمینان از شفاف بودن کار برای همه ی افراد، نیاز به مستند سازی و عملکرد در طریقی مشخص است. موفقیت بیشتر از راه سیستمها و کنترل ها حاصل می شود تا روابط عادی و بسته.

آشکار است که این یک موضوع کلی است و یک سازمان با اندازه ای مشخص به عنوان مثال بارز آن وجود ندارد. اگر یک شرکت کوچک منعطف بخواهد با کمترین مشکلات گسترش یابد، یک سیستم عادی ایزو با کنترل و انضباط افزوده (که اختیاری باشد) به این امر کمک می کند.

سازمان های کوچک (حتی آنهایی که درصدد گسترش هستند) می توانند و باید از الزامات ایزویی که منعطف شده اند سود ببرند. می توان سیستم ها را ساده تر کرد، بروکراسی را سبکتر و انضباط را آسان تر نمود. تمام این ها بدون ایجاد خلل در یک سطح کنترل عملی و مناسب برای حصول اطمینان از عملکرد صحیح سازمان است. عملیات انجام شده می تواند انعطاف بیشتری داشته باشد و می توان بر تصمیمات و مسئولیت های کارکنان اعتماد بیشتری داشت. این کار هزینه نگهداری ایزو را کم می کند و عملیات را آسانتر می سازد. (همانطور که در جای دیگر ذکر شد) مستند سازی روند کار همچنان باید برای تمام حوزه ها و همه ی الزامات ایزو انجام شود تا به آسانی بتوان تطابق سیستم را به نمایش گذاشت.

ما با مشاوره، سطح مناسبی از سادگی در شرکت های کوچک را مشخص می کنیم و بر اساس آن سیستمی کاربردی، مناسب و منطبق، هم خوان با نیاز سازمان های کوچک ارائه می دهیم. این سادگی در پروژه بر پروسه ی ما نیز تاثیر می گذارد. مخارج مشاوره را پایین نگه می دارد و مدت زمان پیاده سازی ایزو را به دو ماه از آغاز تا پایان کاهش می دهد.

  • ارائه خدمات ISO
    ایزو ,ارائه خدمات ایزو,ارائه خدمات ISO,الزامات ایزو,ملزومات ایزو,مشاوره ایزو,پیاده سازی ایزو,

پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی
تمامی خدمات این فروشگاه ، حسب مورد ، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

بالا