از مزرعه تا میز غذا


از مزرعه تا میز غذا

هر روزه هزاران محصول غذایی، چه برای مصارف حرفه ای و چه مصارف شخصی در سراسر جهان تولید می شود. آیا تمام آنها ایمن هستند، آیا می توانیم به آنها اطمینان کنیم؟ چگونه می توان ریسک را به حداقل رساند؟

یک ضعف کوچک در زنجیره تولید محصول غذایی منجر به تولید محصولی بدون ایمنی می شود که برای سلامت خطرناک است – و هنگامی که این اتفاق می افتد، خطرات آن برای مصرف کنندگان جدی و هزینه اش برای تامین کنندگان گران خواهد بود. از آنجا که خطرات ایمنی غذایی می توانند در هر مرحله ای از زنجیره تولید وارد شوند، یک کنترل کامل و کافی بسیار ضروری است. ایمنی غذایی مسئولیتی مشترک برای تمام عاملانی است که در زنجیره تولید دخیل هستند و تلاش مشترک تمام آنها را می طلبد.

ایزو 22000، سیستم های مدیریت ایمنی غذایی – الزاماتی برای سازمانهای دخیل در زنجیره تولید، فراهم کننده چهارچوبی بین المللی و هماهنگ از الزامات است. ایزو 22000 به انواع سازمانهای فعال در زنجیره تولید مواد غذایی اجازه می دهد یک سیستم مدیریت ایمنی غذایی پیاده سازی کنند. این امر انواع تولید کنندگان اصلی، فرعی، شرکت های حمل و نقل، ذخیره سازی و توزیع کننده را دربرمی گیرد (همچنین سازمان های تولید کننده تجهیزات، مواد بسته بندی، مواد پاک کننده، افزودنی ها و محتویات نیز شامل این موضوع می شوند)

ایزو 22000 اولین عضو خانواده استانداردها است که شامل این ایزوها می شود:

  • ایزو 22004، سیستم های مدیریت ایمنی غذایی – راهنمایی برای کاربرد ایزو 22000
  • ایزو 22003، سیستم های مدیریت ایمنی غذایی – الزامات شرکت های ممیز و گواهی کننده سیستم های مدیریت ایمنی غذایی
  • ایزو 22005، قابلیت ردیابی در زنجیره غذایی و تغذیه – قواعد کلی و الزامات ابتدایی برای طراحی و پیاده سازی سیستم
  • ایزو 22006، سیستم های مدیریت کیفیت – خط مشی هایی برای کاربرد ایزو 9001 برای تولیدات کشاورزیثبت نظر شما

نام :

ایمیل :

نظر :  • ارائه خدمات ISO
    ایزو ,ارائه خدمات ایزو,ارائه خدمات ISO,الزامات ایزو,ملزومات ایزو,مشاوره ایزو,پیاده سازی ایزو,

آخرین مقالات


پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی
تمامی خدمات این فروشگاه ، حسب مورد ، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

بالا